fjern søgeboks
Forskellighedernes fællesskab
kids playing

Friskolenetværk Midtfyn

Netværk

SkoleLederMailTlf.Mobil
Broby FriskoleMichael Cristensenmc@brobyfriskole.dk

2495271028137010
EnghaveskolenLisbeth Bøgehøj Larsenll@enghaveskolen-faaborg.dk6261127021455263
Ferritslev Friskole Pia Gabelfriskolen@ferfri.dk

65981598

51356235
Gislev FriskoleMaja Kvistskoleleder@gislevfriskole.dk62291292
Hjemly Friskole Rud Nielsenrud.nielsen@hjemly.dk6217263840405935
Haastrup FriskoleHenrik Ørtvedskole.leder@5662.dk62681494
Krarup FriskoleAnne Mette Vahl-møllermail@krarupfriskole.dk6227166624272060
Nordskovens FriskoleKarin Lykegaardadm@nordskovensfriskole.dk6590482230424958
Nr. Lyndelse FriskoleTine Groabøll Simonsentgs@nr-lyndelse-friskole.dk63900104
Refsvindinge FriskoleKasper Karlsen

kasper@refsvindingefriskole.dk

30259142
Ringe FriskoleElsebeth Suurballeringefsk@mail.tele.dk6262311025231752
Rudme Friskole Annemarie Schrivera.schriver@hotmail.com62624676
Ryslinge FriskoleMikeal Wortmannkontoret@ryslingefriskole .dk6267113520576590
Sdr. Nærå FriskoleMette Sanggaard Schultzmette@snfe.dk6599114426287629
Sdr. Nærå FriskoleMartin Tørnqvistmartin@snfe.dk6599114440543305
Svindinge FriskoleElin Jeppesenskoleleder@svindingefriskole.dk6533165560847172
Trunderup FriskoleHenrik Damkontoret@trundfri.dk62272259

Tilmeld nyhedsbrev

Dansk Friskoleforening udgiver hver anden uge nyhedsbrevet SkoleNyt.

SkoleNyt holder dig opdateret om regler, rådgivning samt nyt fra det uddannelsespolitiske område. Ved at tilmelde dig SkoleNyt accepterer du vores privatlivspolitik.


Ja, tak. Send mig SkoleNyt hver anden uge.

 

Hvad er du interesseret i?

Tilmeld dig nyhedsagenterne

Nyhedsagenter:


Ønsker du at redigere din nyhedsagent? Tryk her!


Hele skolens forening!

I Dansk Friskoleforening er både ansatte, skolekredsmedlemmer og forældre automatisk medlemmer af foreningen gennem skolen. Ring til os, hvis du har brug for at løfte en sag politisk, eller hvis du har brug for konkret rådgivning. 

Dansk Friskoleforening

og Friskolernes Hus

Middelfartvej 77 - 5466 Asperup - df(at)friskoler.dk

Telefon 6261 3013
Man-tors 9-12 og 12.30-15.00, Fredag 9-12